Haberler / Duyurular


Kürek Takımımız Antalya'da Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

Takımımız Antalya'da düzenlenen Deniz Küreği yarışmalarına katıldı.

Fakülteler Arası Voleybol Turnuvası Tamamlandı.

Fakülteler Arası Voleybol Turnuvası Tamamlandı.

İTÜ Voleybol Takımlarına Gümüş ve Bronz Madalya

TÜSF tarafından organize edilen 100.Yıl Voleybol 1. Ligler sezonu İTÜ Erkek Voleybol Takımımızın 2., Kadın Voleybol Takımımızın 3.’lük başarısıyla sona erdi.

Kick Boks'da 3 madalya kazandık

İTÜ Kick Boks Takımı, ilk turnuvasında bireysel olarak 3 derece ile İTÜ' ye döndü.

İTÜ Personel Voleybol Turnuvası’nda Kupa Heyecanı

İTÜ Personel Voleybol Turnuvası’nda bir sezon daha tamamlandı. 21 Şubat günü final ve üçüncülük karşılaşmalarının oynandığı turnuvanın şampiyonu İnşaat Yapı Takımı oldu.

İTÜ’de Fakülteler Arası Öğrenci Voleybol Turnuvası Başladı

Öğrencilerimizin fakülteleri adına yarıştığı voleybol turnuvası 19 Şubat’ta Merkez Spor Salonu’ndaki karşılaşmayla başladı. Açılış maçında kadınlar kategorisinde Denizcilik Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi karşı karşıya geldi.
Haber & Duyuruların Tümünü Görütüle

SPOR TESİSLERİ


İTÜ Spor Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İTÜ OKUL TAKIMI SEÇMELERİ için   tıklayınız.

Merkez Spor Salonu Voleybol ve Basketbol Etkinlikleri için  tıklayınız.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu karşılaşmaları programı ve sonuçları için  tıklayınız.


Tesislerimizin Haftalık Programı için tıklayınız.
Sağlık için Spor Programları 

Eğitimler / Kurslar


HAKKIMIZDA


İTÜ BEB Beden Eğitimi Bölümü

İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, 1982 yılında, 2547 sayılı yasa uyarınca (Madde 5/i, Madde 47/a), üniversite eğitim programlarına konulan zorunlu/seçmeli Beden Eğitimi derslerini yürütmek üzere kurulmuştur.  

1983–1984 Eğitim/Öğretim Yılı’nda İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, bünyesinde 10 adet dersi ve bu dersleri yürütmek​le görevli 13 öğretim elemanı bulunan bir bölüm durumundadır. 1986–1987 dönemine gelindiğinde, bölüm kadrosundaki 17 öğretim elemanı 11 farklı derste, haftada toplam 342 saat derse girmekteydiler. 1991 yılı sonuna kadar devam eden bu süre zarfında Üniversite bünyesinde Beden Eğitimi dersi alan öğrenci sayısı güz döneminde ortalama 2000, bahar döneminde ise 4000’e ulaşmıştır. Beden Eğitimi Bölümü derslerine olan bu büyük ilgi sonucunda öğrencilerimiz, üniversite takımları ve spor kulüplerinde aktif spor yaparak Üniversitemize, üniversitelerarası şampiyonalarda Türkiye çapında dereceler kazandırmışlardır. 1988–1991 yılları arasında Üniversite Senatosu’nun almış olduğu karar doğrultusunda hem fakültesinde, hem de sportif şampiyonalarda derece alan başarılı öğrencilerimize sınavsız Yüksek Lisans olanağı tanınmıştır.