1435
imkanlar
11
Eki 2017
İTÜ OLİMPİK YÜZME HAVUZU

 

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürmektedir.

Havuzumuzun daha yüksek kaliteli ve sağlıklı şartlarda hizmet verebilmesi için bir zorunluluk hâline gelen yenileme çalışması; yalıtım, su ve havalandırma tesisatları başta olmak üzere birçok bakım ve onarım işini kapsamaktadır.

Yapılan çalışmalar esnasında olimpik yüzme havuzu ve küçük havuzda, önümüzdeki yıllarda risk teşkil edebileceği varsayılan su sızıntıları tespit edilmiştir. Bu duruma için ek proje yapılarak havuzların tüm derzlerinin açılıp ilgili bakımların yapılmasına karar verilmiştir.

 

 Çalışmalar, 15 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek, ardından havuzların doldurulması işlemine geçilecektir. Büyük havuzun dolma süresi 20 gün olarak öngörülmüştür. Bu süreyi kısaltmak için ek çözümler planlanmaktadır.

 İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu'nun Kasım ayı içerisinde hizmete açılması ve bu geniş kapsamlı tadilatla birlikte 10 yıl boyunca hizmet vermesi beklenmektedir.

Bakım çalışmaları ve tadilat boyunca gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

OLİMPİK HAVUZUMUZUN TADİLATI TAMAMLANMIŞTIR.

Olimpik Yüzme Havuzu: 

 

Telefon : +90 (212) 285 71 18
Telefon : +90 (212) 285 71 49