Haberler / Duyurular


Beden Eğitimi Bölümü Oryantasyon Programı

Beden Eğitimi Bölüm Dersleri ve İTÜ’ de Spor hakkında çevrimiçi sunumumuz 21 Ekim 2020 tarihinde yapıldı.

Beden Eğitimi Bölümü Oryantasyon Programı

21 Ekim 2020 Çarşamba günü 17.00-18.00 saatleri arasında Beden Eğitimi Bölüm Dersleri ve İTÜ’ de Spor hakkında sunum gerçekleştirilecektir.

İTÜ Badminton Takımımız Türkiye Şampiyonluğuna katıldı.

İTÜ Badminton takımımız üniversitemizi 2.likle temsil etti.

İTÜ Tenis Takımlarımız Türkiye Şampiyonluğuna katıldı.

İTÜ Tenis takımlarımız üniversitemizi en iyi şekilde temsil etti.

Personel Voleybol Turnuvası

Rektörlük Kupası Personel Voleybol Turnuvası

İTÜ Personel Futbol Turnuvası Final Müsabakası

İTÜ Personel Futbol Turnuvası Final Müsabakası Programı
Haber & Duyuruların Tümünü Görütüle

HAKKIMIZDA


İTÜ BEB Beden Eğitimi Bölümü

İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, 1982 yılında, 2547 sayılı yasa uyarınca (Madde 5/i, Madde 47/a), üniversite eğitim programlarına konulan zorunlu/seçmeli Beden Eğitimi derslerini yürütmek üzere kurulmuştur.  

1983–1984 Eğitim/Öğretim Yılı’nda İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, bünyesinde 10 adet dersi ve bu dersleri yürütmek​le görevli 13 öğretim elemanı bulunan bir bölüm durumundadır. 1986–1987 dönemine gelindiğinde, bölüm kadrosundaki 17 öğretim elemanı 11 farklı derste, haftada toplam 342 saat derse girmekteydiler. 1991 yılı sonuna kadar devam eden bu süre zarfında Üniversite bünyesinde Beden Eğitimi dersi alan öğrenci sayısı güz döneminde ortalama 2000, bahar döneminde ise 4000’e ulaşmıştır. Beden Eğitimi Bölümü derslerine olan bu büyük ilgi sonucunda öğrencilerimiz, üniversite takımları ve spor kulüplerinde aktif spor yaparak Üniversitemize, üniversitelerarası şampiyonalarda Türkiye çapında dereceler kazandırmışlardır. 1988–1991 yılları arasında Üniversite Senatosu’nun almış olduğu karar doğrultusunda hem fakültesinde, hem de sportif şampiyonalarda derece alan başarılı öğrencilerimize sınavsız Yüksek Lisans olanağı tanınmıştır.